Акумулятор, який не боїться екстремальних температур

Електромобіль – штука чудова, однак акумулятори його не здатні до роботи взимку, в холод. Дослідники розташованого в Сан-Дієго університету Каліфорнії вирішили цю проблему, розробивши новий вид електроліту. З ним літієві батареї демонструють непогану продуктивність, навіть якщо градус падає до позначки у мінус шістдесят за шкалою Цельсія. Звичні нам літій-іонні аналоги стикалися з проблемами вже на позначці мінус двадцять градусів.

Створений електроліт містить не звичним нам органічний розчинник, а зріджений газ, причому флюорометановый. Завдяки малій в’язкості складу іони дуже рухливі, а значить, і забезпечують пристойну провідність при малих температурах, заморожують традиційні рідкі електроліти. У той же час такі газові батареї забезпечують пристойну продуктивність і при нормальному градусі.

Акумулятор, який не боїться екстремальних температур

У новенького електроліту є й природна функція відключення, що запобігає «теплове втеча». Йдеться про низку хіміко-ланцюгових реакцій, що приводять іноді до надмірного нагрівання і навіть загоряння. Коли температура велика, скраплений газ більше не здатний до розчинення солей. Як результат: втрачається провідність, припиняється робота. Знову заробити акумулятор зможе лише після того, як охолоне.

Також традиційні рідкі електроліти погано «дружать» з літій-металевими анодами батареї. Обсяги циклів заряду і розряду акумулятора знижуються. Газовий ж електроліт не стикається з цією бідою. Більш того, він не призводить до появи дендритів. Останні – голчасті літій відкладення, що утворюються на батарейних електродах. Вони нерідко викликають замикання.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *