ASUS випустила відеокарти спеціально для видобутку кріптовалюти

Багато користувачів персональних комп’ютерів зіткнулися з дефіцитом відеокарт, їх відсутністю або появою по неадекватно високими цінами. Ця проблема пояснюється злетіли попитом на відеокарти, як найбільш ефективний інструмент для видобування (майнінгу) кріптовалюти (Биткоины, Ethereum, Litecoin та інших), курс яких в останні півроку збільшився багато разів і продовжує зростати. Природною реакцією виробників став випуск спеціальних відеокарт, призначених суто для конкретних цілей — видобутку кріптовалюти, і не обтяжених іншими функціями. Так компанія ASUS представила відразу дві спеціально створені для майнінг відеокарти: MINING-P106-6G і MINING-RX470-4G.

Перша відеокарта MINING-P106-6G заснована на графічному процесорі NVIDIA GP106, використовують 1280 CUDA — ядер, які працюють з тактовою частотою 1506 МГц і можуть бути розігнано до частоти 1708 МГц у форсованому Boost-режимі. Відеокарта має 6 ГБ відеопам’яті типу GDDR5 з частотою 8 ГГц і шириною шини 192 біт. Всі характеристики MINING-P106-6G відповідають референсною відеокарті GeForce GTX 1060. А ось застосовувати таку відеокарту користувачі зможу тільки для видобутку криптовалют — пристрій позбавлене всіх виходів для відеосигналу.

ASUS випустила відеокарти спеціально для видобутку кріптовалюти

Друга модель MINING-RX470-4G побудована на основі AMD Polaris 10 і являє собою специфічну версію відеокарти Radeon RX 470. Пристрій має 2048 потокових процесорів і 4 ГБ відеопам’яті типу GDDR5 з частотою 7 ГГц і шириною шини 256 біт. Робоча частота — 926 МГц з розгоном в Boost-режимі до максимальної частоти 1206 МГц. Для відеовиходу є інтерфейс Dual DVI-D, що дозволяє переглядати відео з роздільною здатністю до 2560х1600 пікселів. Однак на задній стінці пристрою можна побачити заготовлені вирізи для портів HDMI і Display Port, але самі роз’єми в них відсутні.

В обох моделях MINING передбачена однакова схема охолодження з двослотовим кулером, оснащеним двома вентиляторами. Крім іншого, враховуючи жорсткі умови роботи відеокарт у цілях видобутку кріптовалюти, виробники ASUS забезпечили їх додатковим захистом від пилу, а вентилятори встановили з використанням шарикопідшипників. Такі заходи допоможуть продовжити термін роботи відеокарт. Крім того, для обох моделей доступна утиліта для розгону GPU Tweak II. Ціна, строки поставки та початок реалізації анонсованих відеокарт поки не розголошується.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *