Електронна пов’язка для моніторингу процесу загоєння ран

Група швейцарських учених з дослідницької лабораторії Empa представила медичну пов’язку, яка реагує на зовнішні фактори впливу певними молекулами. Тепер перев’язувальні процедури можна буде робити рідше і на меншу час — навіть хронічна рана загоїться набагато швидше.

Електронна пов’язка для моніторингу процесу загоєння ран (2 фото)
Результати практичних випробувань підтвердили, що новинка допомагає пацієнтам зі зниженим імунітетом, цукровий діабет, поганий згортанням крові і поганий регенерацією тканини вчасно повідомляти про проблеми лікарям. Основа електронної пов’язки містить особливі молекули, які реагують на біологічні рідини: сукровицу, кров, вологу, а також нові шари епідермісу, наявність бруду в рані, інфекції та інші проблеми. Дані виводяться на поверхню пов’язки в зручній для лікаря формі. Таким чином гаджет допомагає медперсоналу максимально точно дізнатися яка стадія загоєння рани і доцільно в даним момент робити перев’язку.

Дослідницька група вже зараз працює з низкою промислових партнерів по комерціалізації технології, яка отримала назву Flusitex (Fluorescence sensing integrated into medical textiles – флюоресцентні сенсори, інтегровані в медичний текстиль).

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *