Електросамокат Xiaomi Mijia: одна поїздка – дружба назавжди

Китайські інженери порадували любителів электрогаджетов – самокат Xiaomi Mijia варто тієї ціни, яку на нього встановили виробники. Від експлуатації самоката залишаються найкращі враження. Самокат бадьоро змагається з велосипедами і гироскутерами. Його конструкція дозволяє пересуватися по найскладнішим транспортних пробок. Завдяки потужності в 500 Ватт, самокат набирає швидкість до 25 км/год, і це достатньо для того, щоб застрягши в пробці, не запізнитися на важливу зустріч. Рекуперативні можливості дозволяють самокату заряджати акумулятор при інерційної їзді з гірки.

До уваги любителів індивідуальних транспортних засобів пропонується електросамокат одного з лідерів у сфері виробництва сучасних гаджетів – китайській компанії Xiaomi. Неважко здогадатися, що самокат Xiaomi Mijia – результат роботи заповзятливих інженерів, які зможуть довести, що не тільки велосипед, гироскутер, скутер або мотоцикл може бути популярним видом двоколісного транспорту.

Водієм самоката Xiaomi Mijia може бути представник будь-якого віку і статі, вага якого не перевищує 100 кг. Вага самого гаджета – 12,5 кг, що не завдає дискомфорту для чоловіків, а от підліткам і представницям прекрасної статі буде трохи важкуватий. Вага самоката дозволяє сміливо брати перешкоди у вигляді вибоїн на дорозі або відсутньої плитки на тротуарі.

Самокат складається навпіл, передня стійка нахиляється до заднього колеса. У такому положенні самокат зручно і в руках нести, і в багажник машини він легко поміщається.

При необхідності зупинитися і залишити самокат на деякий час можна скористатися металевої підніжкою.

Оснащення та принцип дії

Розробники продумали все до останніх дрібниць, а також врахували недоліки, які спостерігаються в моделях електровелосипедів.

Колеса

Два справжніх накачуваних колеса з покришками 50 мм і дисками 8,5 дюймів. Крила захищають водія від бризок, що летять з-під коліс. На задньому крилі розміщений яскравий стоп-сигнал.

Рульова колонка

У складеному стані кермо не видає неприємного деренчання, скрипів і інших звуків, які свідчать про ненадійному кріпленні. Колонка має з колісною базою одне «суглобне» з’єднання, завдяки чому зберігається практично монолітна стійкість керма.
Є один недолік – відсутність регулювання керма висоти. Це не зовсім зручно для людей зростом вище середнього, враховуючи середній зріст китайців. Швидше за все, це врахують при розробці наступної моделі електросамоката.

Кермо оснащений яскравою світлодіодним фарою, тому темні сутінки або нічний час можуть не бентежити водія – захоплення розсіювача фари достатньо, щоб висвітити в темряві смугу дорожнього полотна і узбіччя.

На рульовій колонці розміщується індикатор заряду акумулятора, що дозволяє вчасно зреагувати на наближається до фінішу заряд акумуляторної батареї. Також на кермі є курок газу і ручка дискового гальма.

Дзвінок, яким оснащений кермо, подає звуковий сигнал, завдяки якому забезпечується попереднє оповіщення пішоходів та інших учасників дорожнього руху про наближення самоката.

Мотор і система гальмування

Електросамокат обладнаний електродвигуном потужністю 500 Ват, вмонтованим в зоні переднього колеса. Мотор працює від акумулятора LG, встановленого в широку деку для ніг. Повністю розряджений акумулятор заряджається за 5 годин від звичайної електромережі. У складі акумулятора 30 елементів живлення формату 18650 загальною ємністю 7800 mAh. Одного повного заряду акумулятора вистачає для подолання 30-ти кілометрів шляху.

Сам собою мотор не включиться. Для того, щоб самокат «завівся», все також необхідно відштовхнутися ногою, а далі натиснути рычажог «газу». При цьому не варто боятися різкого ривка при наборі швидкості – самокат розганяється плавно і здатний видати максимальну швидкість 25 км/ч. Цілком пристойно для невеликого транспортного засобу.

Ще один «бонус» – система рекуперації енергії. Під час руху під гірку самокат може котитися без додаткового споживання енергії. До того ж при відключенні важеля «газу» автоматично включається система підзарядки акумулятора від обертових коліс – спрацьовує принцип динамо-машини, і самокат починає сам заряджати свій джерело живлення.

Система автоматичного гальмування включається автоматично, як тільки водій починає скидати швидкість. Це досить зручно, не треба весь час використовувати дисковий гальмо, що дозволяє гальмівним колодкам довше залишатися в стані експлуатаційної придатності.

При необхідності різко загальмувати (ситуації бувають у житті різні) потрібно скористатися ручкою заднього гальма. Сила натискання на неї регулює ступінь блокування заднього колеса. Автоматичне пригальмовування переднім колесом регулюється в одному з використовуваних додатків в смартфоні. Бажано попередньо налаштувати цю систему, оскільки є три рівня автоматичного гальмування – легкий, середній, жорсткий.

Якщо при автоматичному притормаживании затиснути до упору ще й ручку заднього гальма, то на допомогу прийде та сама система ABS-гальмування, яка виручила не одного самовпевненого водія сучасних автомобілів.

Система E-ABS надає можливість гальмування без побоювання втратити зчеплення з дорожнім полотном, оскільки система автоматично відключить передній рекуперативного гальма.

Вся електросистема надійно закрита, тому електроскутер Xiaomi Mijia може використовуватися навіть в проливний дощ, пилову бурю. Дискомфорт буде відчувати тільки водій самоката, який виявився незахищеним від негоди. Одна перевага все-таки є: завдяки электроскутеру можна швидше дістатися до місця, де можна перечекати негоду.

Система «круїз-контроль»

Ось вже воістину, коли пошкодуєш про відсутність комфортного сидіння! Достатньо протягом п’яти секунд проїхати прямо на певній швидкості, як пролунає звуковий сигнал самоката, що сповіщає про те, що можна відпустити ручку «газу» і планувати, милуючись красою навколишніх ландшафтів.

Вихід зі стану «круїз-контроль» здійснюється двома способами:

 почати гальмування з допомогою дискового гальма;

 натиснути на ручку газу», бажаючи підвищити швидкість.

Ця функція зручна, коли доводиться долати значні відстані по прямій алеї, вулиці і так далі.

Мобільний додаток для спілкування з электросамокатом

Два додатки, пропоновані в App Store, розпізнають електросамокат Xiaomi Mijia:
Ninebot (виробництва Segway) буде зручний з точки зору комфортності інтерфейсу і мінімальної кількості настраивающихся опцій. Хороший для смартфонів на базі iOS.
MiHome – додаток, розроблене для смартфонів на базі Android , який відрізняється складністю і великою кількістю налаштувань. Але під iOS така програма працює тільки частково.

Про що варто задуматися розробникам?

Завдяки можливості покататися на електросамокаті Xiaomi Mijia, з’явилася можливість не тільки розповісти про переваги запропонованого китайськими інженерами транспортного засобу, але і вказати на деякі недоробки.

1. Все-таки регулювання рульової колонки не завадить.

2. Заднє крило краще зробити з міцного металу. Це обумовлено тим, що за звичкою багато водіїв самокатів пригальмовують, натискаючи на крило заднього колеса. В Xiaomi Mijia це неприпустимо, так як крило виконано з пластика.

3. Акумуляторний відсік розташовується під декою, а його кришка виготовлена з пластику. Знаючи наших гонщиків і дороги (а також бездоріжжя), за якими вони ганяють, можна припустити, що проблеми зі зламаними кришками будуть досить частими. «Кліренсу» у цілих 80 мм не вистачить для того, щоб запобігти пошкодження кришки акумуляторного відсіку сухою гілкою або вибоїною на дорозі.

А в цілому Xiaomi Mijia – просто знахідка для любителів самокатів.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *