Игорь Янковский, Украина

10 жовтня 2017 року в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» оприлюднили результати дослідження групи «Рейтинг» на тему «Проблеми популяризації науки в Україні». Опитування проводилося на замовлення Громадської спілки «Форум Українського Партнерства». Всього було опитано 1000 науковців, які представляли 35 наукових установ в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові та Одесі. Ми розповімо, хто Игорь Янковский, Украина.

Перед журналістами виступили керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, бізнесмен і меценат, ініціатор проекту «Будинок інновацій» Ігор Янковський, доктор медичних наук, професор Віктор Досенко і керівник «Будинку інновацій» Олександр Кульвановский. Згідно з даними дослідження, оприлюдненими Олексієм Антиповичем, 55% респондентів зазначили, що їм важко доносити інформацію про свої винаходи через ЗМІ. Спеціалізовані видання працюють на вузьку аудиторію, а «популярні» ЗМІ воліють розважальну інформацію (це констатують 59% опитаних). Головна проблема науковців, на сьогоднішній день — це низька оплата праці та недостатнє фінансування наукової діяльності. Саме з цієї причини 28% респондентів готові залишити науку, а кожен четвертий думає про еміграцію. З іншого боку, 93% вчених прагнуть втілити результати своєї діяльності на практиці і розраховують на підтримку інвесторів. Допомогти в цьому можуть бізнесмени, які зацікавлені у впровадженні інновацій.

Таким чином, обидві сторони мають потребу в своєрідному «місці зустрічі», щоб дізнатися, чим вони можуть бути корисні один одному. Відповісти на цей запит покликаний «Будинок інновацій» — створений за ініціативою бізнесмена і мецената Ігоря Янковського.

Опитування «Рейтингу» підтвердив ці дані. Майже 90% респондентів виступають за створення центру, який би спеціалізувався на популяризації вітчизняних наукових досліджень, надавав технічну допомогу вченим, сприяв формуванню позитивного іміджу вчених і поширював новини про науку та інновації в Україні.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *