Microsoft почали розробку квантового комп’ютера

В офіційному релізі компанія Microsoft підтвердила свої плани почати розробку власного квантового комп’ютера. У цих цілях створюються спеціальні групи дослідників — Microsoft AI і Research Group. У даний момент розробники з створених груп вже приступили до роботи над апаратною і програмною частиною проекту.

Використання квантових комп’ютерів дозволить в тисячі разів збільшити швидкодію обчислювальних процесів. Принцип квантових комп’ютерів заснований на використанні квантових бітів (кубітів), здатних представляти одночасно і 0 і 1. В сучасних традиційних комп’ютерах біти можуть бути тільки в одному стані. Представники Microsoft сподіваються, що нові технології з використанням квантових комп’ютерів нададуть значний вплив на забезпечення ефективного шифрування, створення надійно захищених ліній зв’язку і забезпечить подальший розвиток криптографії.

У Microsoft роботи над квантовими комп’ютерами очолить Тодд Холмдал, на рахунку якого вже є успішні реалізації проектів щодо створення контролерів Kinect, очок змішаної реальності HoloLens і, звичайно ж, Xbox. Керівник проекту впевнений, що саме розробники Microsoft здатні здійснити технологічний прорив у створенні платформ використовують квантові технології. Про терміни реалізації проекту по створенню першого топологічного кубіта, Тодд Холмдал жартома зазначив, що питання буде вирішене до виходу його на пенсію (зараз Тодду 52 роки). Також Холмдал зазначив, що в роботі над проектами, здатними змінити майбутнє необхідно ризикувати, і його команда готова до цього.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *