Подушка безпеки для скутерів від Honda

Компанія Honda Motor Co Ltd спільно з фірмою Autoliv, що займається виробництвом систем безпеки для автовиробників, створила подушку безпеки, яка повинна захистити водіїв скутерів при зіткненні з автомобілями. Таким чином японський автоконцерт сподівається знизити число жертв аварій за участю мотоциклів.

Механізм розгортання подушки безпеки схожий з аналогічною системою у подушок безпеки автомобілів. Коли датчик прискорення, вбудований в передній частині мотоцикла фіксує фатальне зіткнення, активується розгортання захисного вироби між водієм моторолера і автомобілем. Спрацьовування відбувається за 0.04–0.05 секунди. В експерименті, в якому мотоцикл з манекеном у ролі водія врізався в припарковану машину на швидкості 50 км/год (приблизно 31mph), було встановлено, що дана подушка безпеки значно знижує вплив удару на голову мотоцикліста.

Варто зауважити, що даний винахід більше орієнтована на захист водія скутера при зіткненні з автомобілем. При виникненні такого ДТП кузов іншого транспортного засобу візьме на себе функцію опори для подушки, що сприятиме ефективному захисту від удару. Якщо ж мотоцикл перекинеться після того, як його водій намагається уникнути лобового зіткнення або аварії з машиною, коефіцієнт корисної дії подушки безпеки різко знизиться.

«У багатьох неочікуваних аваріях за участю скутерів, транспортний засіб врізається в бік або задню частину автомобіля. У цьому випадку розроблена подушка безпеки посприяє зменшенню кількості жертв», — заявили в Honda.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *