Вчені створили плоску камеру без об’єктива

Камери сучасних смартфонів по своїм технічним характеристикам часто можуть змагатися з непоганими дзеркалками. Однак гаджети стають все тонше, а виступають з корпусу об’єктиви, по-перше, виглядають неестетично, що б не стверджувала реклама, і, по-друге, часто дряпаються. Група вчених з Каліфорнійського університету задалася вирішенням цієї проблеми і представила плоску камеру без об’єктива.

З технічної точки зору, тут замість стандартної матриці, параметри якої завжди вважалися найважливішими при виборі фототехніки, застосована оптична фазированная решітка. Вона складається з чутливих елементів, які схоплюють і обробляють світловий потік в мілісекунди. На практиці такий сенсор дозволяє створювати чіткі знімки, швидко переключаючись з режиму риб’ячого ока на телеоб’єктив. Крім смартфонів, новинка буде актуальна при складанні компактних телескопів любительського і напівпрофесійного рівня.

Розробка виконана за тим же принципом, що і минулорічний сканер для штрих-кодів, також представлений групою вчених з Калтеха. Фахівці не зупиняються на досягнутому. Їх нова мета — камери з максимальною роздільною здатністю.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *